Strona główna/Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami/Aktualności Wydziału/Informacja w sprawie wydawania plików do modyfikacji baz.

Informacja w sprawie wydawania plików do modyfikacji baz.

11 Stycznia 2023

UWAGA! Dotyczy wydawania plików do aktualizacji baz!

W związku z aktualizacją oprogramowania do prowadzenia PZGiK, od dnia dzisiejszego PODGiK przestaje wydawać pliki do modyfikacji baz w formacie GML.

W celu wykonania pliku do aktualizacji baz w formacie GML należy wykorzystać plik wydany do zgłoszenia pracy. Należy pamiętać, że baza danych jest cały czas aktualizowana, więc należy zadbać o to aby plik był aktualny. Aby zaktualizować plik GML wydawany do zgłoszenia należy użyć funkcji [+zam] w Portalu Geodety - program automatycznie wygeneruje nowy plik GML (czas trwania operacji jest różny, zazwyczaj krótszy niż 30 min).

Należy pamiętać, że oddajemy pliki różnicowe (tylko obiekty nowe, zmodyfikowane i usunięte), podzielone na bazy zgodnie z §35.5 rozporządzenia w sprawie standardów (…) . Obiekty nowe muszą być wprowadzone według Modelu 2021. Obiekty istniejące w bazie wg modelu 2015, mogą zostać tylko zmodyfikowane (t.j. bez przetwarzania do modelu 2021) jednakże w tym celu należy sporządzić osobno plik do modyfikacji baz w modelu 2015 i osobno w modelu 2021 (nowe obiekty).

Dla zainteresowanych Wykonawców wciąż będziemy wydawać pliki KCD, jednakże po ostatniej aktualizacji nie ma możliwości wyboru baz do modyfikacji. Więc pliki będą wydawane w całości.  Pliki należy wyeksportować z podziałem na bazy.

 

Podobne wiadomości:

do góry