• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/XXIV powiatowe zawody balonów na ogrzane powietrze za nami

XXIV powiatowe zawody balonów na ogrzane powietrze za nami

15 Listopada 2021

 

W chłodną i nieco mglistą sobotę 13 listopada w sąsiedztwie placu zabaw w Imielinie przy ul. Wyzwolenia odbyły się kolejne powiatowe zawody modelarskie. Była to już 14. edycja zawodów balonów na ogrzane powietrze, w której uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego, Woli i Mysłowic. Rozegrano 3 konkurencje, zawodnicy startowali solo i w parach. Ziąb powodował szybkie stygnięcie powietrza w balonach, a słabe podmuchy wiatru nie niosły ich nazbyt daleko. Zawodników jak zawsze dopingowali rodzice, opiekunowie i mieszkańcy Imielina. Loty wzbudziły spore zainteresowanie, a właściciele niektórych okolicznych posesji zaangażowali się chętnie w odzyskiwanie balonów, które opadały w najmniej spodziewanych miejscach. Organizatorzy dziękują im za wyrozumiałość, życzliwość i wszelką pomoc.   

W kategorii szkół do klasy 5 ze zwycięstwa cieszyła się para Maja Kalinowska i Liliana Kalinowska z SP 1 w Bieruniu, drugie miejsce zajęli Szymon i Wojciech Ziemczyk, reprezentujący SP 1 w Lędzinach,  trzecie miejsce przypadło Magdalenie Stuczyńskiej oraz Szymonowi Gałuszce, parze z SP 13 w Mysłowicach.

Zwycięską drużyną w kategorii szkół do klasy 8 okazali się reprezentanci SP 13 w Mysłowicach - Kacper Stuczyński oraz Jakub Kuliński, na drugim miejscu uplasowali się Matylda Jędrusiewicz i Dominik Wysogląd, także z mysłowickiej „trzynastki”, a trzecie miejsce trafiło do Marcela Hożka z SP w Świerczyńcu.

Mikołaj Jędrusiewicz i Kacper Wysogląd z SP 13 w Mysłowicach wywalczyli zwycięstwo w kategorii balonów niestandardowych, drugie miejsce w tej kategorii przypadło ich kolegom ze szkoły - Magdalenie Stuczyńskiej oraz Szymonowi Gałuszce, natomiast trzecie miejsce zajął Wiktor Liszka ze SP 1 w Bieruniu.

Balonowe zmagania otworzył wicestarosta Konrad Mateja, który wraz prezes ZP LOK  Franciszkiem Musiołem oraz prezesem LOK Bieruń Wojciechem Mrozkiem i sędzią  głównym zawodów Arturem Pieczką dokonali dekoracji zwycięzców, wręczając im puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez powiat bieruńsko-lędziński.

 

Napełnianie balonu ogrzanym powietrzem Napełnianie balonu ogrzanym powietrzem

Lot balonu na ogrzane powietrze Zwycięzcy z nagrodami

do góry