• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/„Świeć gwiazdeczko”

„Świeć gwiazdeczko”

31 Stycznia 2023

Na stałe w kalendarz powiatowych wydarzeń kulturalnych wpisał się Konkurs Kolęd i Pastorałek pod Patronatem Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego pt. „Świeć gwiazdeczko”.  Dzisiaj tj. 31 stycznia 2023 r. odbyła się jego VIII edycja. W organizowanym przez Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach konkursie udział wzięło 9. dzieci z przedszkoli z terenu powiatu bieruńsko-Lędzińskiego.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii dzieci młodszych (3-4 latki) pierwsze miejsce zajęła  Sabina Janicka z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lędzinach, a kolejne Pola Chabrowska oraz Kinga Kściuk z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach. Wyróżnienie otrzymała Karolina Żmijewska z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lędzinach.

W kategorii dzieci starszych (5-6 latki) pierwsze miejsce wyśpiewała Marysia Kiełbasa z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lędzinach, drugie miejsce zajął Oliver Janowczyk z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach, a trzecie Aleksandra Świerkosz z Przedszkola nr 1 w Bieruniu. W tej kategorii wiekowej przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymali Zuzanna Urbańczyk z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lędzinach oraz Szymon Załachowski z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Chłopczyk biorący udział w konkursie Dziewczynka biorąca udział w konkursie Dziewczynka biorąca udział w konkursie

Dziewczynka odbierająca gratulacje Chłopczyk podczas występu Dzieci z nagrodami

Dziewczynka podczas występu przy akompaniamencie skrzypiec Zdjęcie grupowe wszystkich laureatów konkursu z Jury

Zdjęcia: Agnieszka Wyderka-Dyjecińska

do góry