• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Dziękujemy Komendancie!

Dziękujemy Komendancie!

1 Lutego 2023

Podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Miejskiej PSP w Tychach władze powiatu bieruńsko-lędzińskiego podziękowały za dotychczasową owocną współpracę i służbę na rzecz społeczności powiatu odchodzącemu na emeryturę komendantowi st. bryg. Piotrowi Szojdzie. Najlepsze życzenia na czas strażackiej emerytury w imieniu powiatu złożyli przewodnicząca Rady Powiatu Anna Kubica, starosta Bernard Bednorz oraz Henryk Nikiel - naczelnik Wydział Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Zdrowia.

Piotr Szojda ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, a następnie został skierowany do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. W 2012 roku powołano go na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Tychach, a w 2017 r objął obowiązki komendanta. Piotr Szojda przeszedł wszystkie szczeble strażackiej kariery, jak sam podkreśla w służbie pozostawał ponad 30 lat.

- Byłem w kompanii kandydackiej, która jako pierwsza w historii szkoły, została skierowana do walki z największym wówczas w Europie pożarem - w Kuźni Raciborskiej. Podobnych wyzwań, czasami dramatycznych, było podczas mojej pracy wiele, m.in. powódź w 1997 roku, akcja ratownicza w Międzynarodowych Katowickich Halach Targowych w 2006 roku, czy dowodzenie odcinkiem bojowym w Bieruniu-Bijasowicach podczas powodzi w 2010 roku.

Ostatnio rozpoczął działania zmierzające do budowy nowej jednostki ratowniczo-gaśniczej w Bieruniu.    

Komendant st. bryg. Piotr Szojda List gratulacyjny

do góry