• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Popularyzować, znaczy zapobiegać!

Popularyzować, znaczy zapobiegać!

30 Stycznia 2023

Nitroerg S.A. zainicjował akcję „Bezpieczny mieszkaniec”, w którą włączył się powiat bieruńsko-lędziński. 30 stycznia w obecności prezesa Grzegorza Sosny i starosty bieruńsko-lędzińskiego Bernarda Bednorza, podinsp. Dariusz Waligóra - Komendant Powiatowy Policji w Bieruniu wraz ze swoim pierwszym zastępcą kom. Dariuszem Kasperkiem odebrali  materiały promocyjne, które posłużą popularyzowaniu bezpieczeństwa i szeroko pojętej prewencji.      

- Ze względu na charakter działalności naszej Spółki o bezpieczeństwie musimy myśleć na co dzień, a zasady przeciwdziałania różnego rodzaju zagrożeniom są nam szczególnie bliskie. Akcja "Bezpieczny mieszkaniec" ma na celu przypominanie właściwych postaw zarówno w ruchu drogowym, w miejscach publicznych, w domu czy podczas spędzania wolnego czasu. Podobną inicjatywę zainaugurowaliśmy kilka miesięcy temu w powiecie tarnogórskim i cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Wierzę, że i mieszkańcy powiatu bieruńsko-lędzińskiego chętnie wezmą udział  w spotkaniach organizowanych przez naszych partnerów - funkcjonariuszy bieruńskiej komendy i powiat - mówi prezes Nitroergu Grzegorz Sosna.

- Unikanie zagrożeń staje się łatwiejsze, gdy jesteśmy ich świadomi. Popularyzacja właściwych postaw, zdefiniowanie potencjalnych zagrożeń, zwiększa nasze bezpieczeństwo, to prawda znana od zawsze, stąd pomysł całej akcji - podkreśla starosta Bernard Bednorz.

Komendant Dariusz Waligóra zapewnia, że przejęte materiały dobrze posłużą popularyzacji bezpiecznych postaw, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.                     

Przekazanie materiałów promocyjnych 

Przekazanie materiałów promocyjnych

do góry