• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/„Po naszymu”

„Po naszymu”

9 Grudnia 2021

Konkurs gwary śląskiej dla przedszkolaków na stałe zagościł w kalendarzu imprez kulturalnych powiatu bieruńsko-lędzińskiego. 9 grudnia odbyła się już 4 edycja konkursu, a jego organizatorem, tak jak poprzednich latach, było Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu.

Patronat nad Konkursem "Po naszymu", tradycyjnie objął Starosta Bieruńsko-Lędziński Bernard Bednorz, przewodniczący Jury, w którym zasiadały również Pani dr Anna Początek oraz Pani Krystyna Czajowska. Na rozstrzygnięcie konkursu obie panie przybyły w śląskich strojach, a starosta Bernard Bednorz i wicestarosta Konrad Mateja w mundurach górniczych, aby podkreślić śląski charakter wydarzenia. Niestety, podobnie jak ubiegłoroczna, obecna edycja konkursu odbyła się zdalnie.

W konkursie udział wzięły dzieci z przedszkoli znajdujących się w powiecie. W kategorii dzieci młodszych (3-4 latki) pierwsze miejsce zajął Ignacy Boettcher, a kolejne Michalina Pyda oraz Jagoda Bobla.

W kategorii dzieci starszych (5-6 latki) pierwsze miejsce przypadło Oliwii Gałce, drugie miejsce zajął Sebastian Spadek, a trzecie Bartosz Krawczyk.

Do rąk laureatów słownych potyczek w śląskiej gwarze niebawem trafią nagrody ufundowane przez powiat bieruńsko-lędziński, a dla wszystkich dzieci organizatorzy przygotowali drobne upominki. Konkurs zamknął krótki występ artystyczny przedszkolaków z bieruńskiej „trójki”.

 

Konkurs gwary śląskiej Konkurs gwary śląskiej

Konkurs gwary śląskiej Konkurs gwary śląskiej

Konkurs gwary śląskiej Konkurs gwary śląskiej

Konkurs gwary śląskiej

 

do góry