• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Umów wizytę w urzędzie skarbowym

Umów wizytę w urzędzie skarbowym

8 Grudnia 2021

Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła skierowaną do swoich klientów usługę „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”. Jej celem jest podniesienie komfortu podatników, którzy do urzędu skarbowego mogą przyjść w wybranym przez siebie czasie bez czekania w kolejkach, co zwiększa także ich bezpieczeństwo w trudnym czasie pandemii.

Z danych Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że podatnicy najczęściej rezerwowali wizyty, aby uzyskać zaświadczenia lub załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi. Obie kategorie spraw stanowią w sumie ok. 50% ogólnej liczby rezerwacji. Wiele z tych spraw dotyczy sytuacji, w których podatnik najpierw załatwiał swoją sprawę w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta, a następnie przychodził do urzędu skarbowego. Dzięki rezerwacji wizyty za pomocą usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”podatnicy mogą szybciej załatwić swoje sprawy, zazwyczaj już podczas pierwszego kontaktu z urzędem skarbowym.

Wizytę w urzędzie skarbowym można umówić poprzez stronę internetową https://wizyta.podatki.gov.pl/ do czego serdecznie zachęcamy.

Do tej pory poprzez stronę internetową dokonano już 4,8 mln rezerwacji wizyt w urzędach skarbowych o czym informuje Urząd Skarbowy w Tychach, a o tym jak umówić wizytę w rzędzie skarbowym informuje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Więcej informacji w Regulaminie usługi.

do góry