• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Twórczo... i w zgodzie z naturą!

Twórczo... i w zgodzie z naturą!

20 Maja 2024

W dniach 17-19 maja 2024 roku, w malowniczym Ojcowskim Parku Narodowym, odbył się IX plener malarski zorganizowany przez Powiat Bieruńsko-Lędziński. To wyjątkowe wydarzenie, mające na celu promocję sztuki oraz integrację artystów z regionu, zgromadziło 16 utalentowanych plastyków z terenu powiatu. W plenerze uczestniczyli: Iwona Simka-Surma, Bożena Gawlikowicz, Jolanta Wawoczny, Bogusława Bronkowska, Renata Gołdon-Kolny, Gabriela Bierońska, Agnieszka Kłyk, Agata Szymaniec, Agata Wojtala Kubecka, Agnieszka Czerniak, Barbara Zientara-Chmiel, Ewa Szymańska-Sułkowska, Mirosław Leszczyk, Józef Mandla, Jan Jagoda. Niezmiennie, począwszy od pierwszej edycji pleneru,  funkcję komisarza pełniła Urszula Figiel - malarka, pedagog sztuki i animatorka kultury.

Uczestnicy pleneru mieli okazję nie tylko tworzyć w inspirującym otoczeniu, ale także wymieniać się doświadczeniami i technikami malarskimi. Ojcowski Park Narodowy, z jego niezwykłymi krajobrazami, bogatą florą i fauną oraz unikalnymi formacjami skalnymi, stał się nie tylko tłem, ale i głównym bohaterem wielu prac. Prace stworzone podczas tych trzech dni zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej, która odbędzie się w Galerii Starostwa Powiatowego w Bieruniu w drugiej połowie 2024 r.

IX plener malarski był nie tylko okazją do integracji osób stanowiących powiatowe środowisko artystyczne, ale również momentem refleksji nad pięknem otaczającej nas przyrody oraz wartościami, jakie niesie ze sobą tworzenie w zgodzie z naturą. Mamy nadzieję, że kolejne edycje pleneru będą równie inspirujące i twórcze.

Uczestnicy IX Pleneru Malarskiego

Prace uczestników Prace uczestników

Prace uczestników Prace uczestników

Prace uczestników Prace uczestników

do góry