• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Szach, mat a może pat...

Szach, mat a może pat...

10 Stycznia 2024

Według Judit Polgár "Gra w szachy ma wiele aspektów, które są przydatne w codziennym życiu, takie jak planowanie, koncentracja i kreatywność. Uczysz się wygrywać i radzić sobie z porażką”.

Za nami III Memoriał Szachowy im. Andrzeja Wilka. Głównymi inicjatorami i organizatorami memoriału byli Krzysztof i Adam Wilkowie. Oprócz Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego imprezę wsparli KS Unia Bieruń Stary, Miasto Bieruń oraz Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji. 6 stycznia br. punktualnie o godzinie 10:00  w Hali Sportowej przy ul. Szarych Szeregów w Bieruniu w szranki stanęło 115 zawodników i zawodniczek. W kategorii Open wygrał Jerzy Kyć, w kategorii do lat 15 wygrała Olga Dębowska, a w kategorii do lat 10 tryumfował Karol Sieniawski.

Warto przypomnieć, że zmarły w 2021 r. Andrzej Wilk był znakomitym trenerem, działaczem sportowym, instruktorem gry w szachy, a także wieloletnim sędzią piłkarskim. To z jego inicjatywy oraz dzięki jego współorganizacji odbywały się Szkolne Szachowe Mistrzostwa Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

Organizatorzy podczas przemawiający podczas otwarcia memoriału Widok na halę z ustawionymi stoiskami do gry oraz graczami

Zamyśleni zawodnicy podczas rozgrywki Na pierwszym planie para dzieci grających w szachy w tle pozosali gracze

na pierwszym planie dzieci grające w szachy w tle pozostali uczestnicy memoriału

Zdjęcia: Organizatorzy

do góry