• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Projekt "Superada"! Spotkanie dla organizacji (..)

Projekt "Superada"! Spotkanie dla organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego!

29 Września 2022

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego, którego tematem będą lokalne Rady Działalności Pożytku Publicznego. Odbędzie się ono w poniedziałek, 3 października, w godz. 15.00-17.00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Bieruniu (ul. św. Kingi 1).

Organizowane spotkanie jest kontynuacją poprzednich warsztatów, które w lipcu br. odbyły się w Lędzinach oraz Bieruniu. Zgodnie z zapowiedzią, tym razem wspólnie z Państwem powołana zostanie lokalna Rada Działalności Pożytku Publicznego, której celem jest między innymi integracja środowiska III sektora. Pamiętajmy, że to od stopnia zaangażowania organizacji pozarządowych, ich świadomości oraz jakości współpracy z administracją, zależą kompetencje rad i zasięg ich działania.

O projekcie:

SUPERADA to kampania na rzecz promocji lokalnych Rad Działalności Pożytku Publicznego, która zakłada wzmocnienie udziału organizacji pozarządowych w procesie ich powoływania i wsparcie w zakresie bieżącego funkcjonowania. Projekt skierowany jest do organizacji społecznych działających na terenie województwa śląskiego, które chcą nawiązać współpracę z innymi stowarzyszeniami i jeszcze mocniej zaangażować się w życie lokalnych społeczności.

Celem realizowanych spotkań jest przede wszystkim przybliżenie uczestnikom słabo znanego tematu Rad Działalności Pożytku Publicznego, jak również wsparcie środowiska lokalnych organizacji pozarządowych oraz zapewnienie pomocy w zakresie tworzenia i funkcjonowania wspomnianych rad.

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecności za pomocą wiadomości mailowej lub telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

Fundacja Instytut Inicjatyw Lokalnych im. Waleriana Pańki

tel.: 500-669-987, 733-612-784

email.: superada@instytutpanki.pl

Link do strony projektu: https://instytutpanki.pl/superada/

plakat informacyjny

do góry