• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Poszukiwana rodzina zastępcza - ogłoszenie Powiatowego (..)

Poszukiwana rodzina zastępcza - ogłoszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

12 Lutego 2021

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lędzinach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej oraz Rodzinnego Domu Dziecka.

Praca z możliwością zakwaterowania.

Potrzebujesz zmiany w życiu? Szukasz zajęcia, które da Ci poczucie sensu życia? Chcesz pomagać zawodowo> Jeśli tak, to możliwe, że rola rodzica zastępczego jest właśnie dla Ciebie.

Szukamy wyłącznie osób świadomych, jak ważną rolę pełnią rodzice zastępczy i jak wiele mogą dać swoim podopiecznym. To nie jest praca dla osób, które myślą o niej tylko zawodowo. To praca z misją. Do roli rodzica zastępczego poszukiwane są osoby odpowiedzialne, gotowe nieść pomoc innym, cierpliwe i wytrwałe. Takie, które lubią domowe obowiązki, opiekę nad dziećmi i potrafią stworzyć rodzinną atmosferę.

KTO MOŻE ZOSTAĆ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ?

Osoby w różnym wieku (także przedemerytalnym) i z różnym wykształceniem, rodziny z dziećmi lub bez, małżeństwa, pary żyjące w związku nieformalnym i single.

ZADANIA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH TO:

Dbanie o zdrowie podopiecznych, postępy w nauce i rozwój,a także dawanie im poczucia bezpieczeństwa oraz budowane z nimi serdecznych i ciepłych relacji.

GWARANTUJEMY!

Rodzinie zastępczej na każde umieszczone dziecko przysługuje:świadczenie na pokrycie kosztów jego utrzymania, oferujemy wsparcie specjalistów (koordynator rodzinny, psycholog, pedagog), szkolenia podnoszące kwalifikacje i umiejętności, płatny urlop (do 30 dni rocznie).

Dodatkowo zapewniamy zakwaterowanie - Lędziny

Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie pod numerem: 32 324 08 20 lub w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Lędzińska 24, 43-140 Lędziny.

Ogłoszenie

do góry