• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/O współpracy PZS w Lędzinach z Politechniką Śląską

O współpracy PZS w Lędzinach z Politechniką Śląską

5 Czerwca 2023

W dniu 30 maja 2023 w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach została podpisana umowa o współpracy szkoły z Politechniką Śląską - Wydziałem Inżynierii Materiałowej w Katowicach. Uczelnie reprezentował prof. dr hab. inż. Janusz Adamiec - prodziekan ds. współpracy i rozwoju.

W ramach współpracy przewidziano realizację wspólnych działań edukacyjnych związanych z pogłębieniem i poszerzeniem zainteresowań zawodowych uczniów. Uczniowie technikum mechanicznego będą mogli korzystać ze specjalistycznych pracowni oraz laboratoriów Wydziału Inżynierii Materiałowej w Katowicach.

Ponadto druga klasa technikum, kształcąca się w zawodzie technik mechanik, została objęta patronatem uczelni, co dodatkowo umożliwi rozwój kontaktów w sferze dydaktyki - wspomaganie edukacji uczniów poprzez uczestnictwo w różnych formach zajęć. Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w wykładach, warsztatach oraz zajęciach laboratoryjnych, a także podjąć współpracę ze studentami uczelni na niwie kulturalno-oświatowej.

Zwieńczeniem inaugurującego współpracę spotkania był wykład Profesora Adamca na temat laserów - ich budowy, historii oraz zastosowania w codziennym życiu.

Jesteśmy przekonani, że zainicjowana współpraca przyniesie wymierne korzyści uczniom Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach.

Pozdpisanie umowy o współpracy Wykład profesora

Wykład profesora

 

do góry