• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW, JUNIORÓW MŁODSZYCH, (..)

GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW, JUNIORÓW MŁODSZYCH, MŁODZIKÓW I MŁODZIKÓW MŁODSZYCH W BADMINTONIE

10 Grudnia 2020

Od 4 do 6 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Imielinie oraz w hali sportowej BOSiR w Bieruniu odbył się największy w tym roku turniej badmintona dla dzieci i młodzieży w Polsce. Do powiatu bieruńsko-lędzińskiego zawitało prawie 300 zawodników z ponad 40 klubów w kraju. Turniej zorganizował MKS Imielin we współpracy z UKS Unia Bieruń.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz wraz z przewodnicząca Rady Powiatu Anną Kubicą oraz reprezentantami Urzędu Miasta Imielin.

W turniejowych zmaganiach doskonale spisali się reprezentanci klubów z terenu powiatu. W kategorii U17 dwa razy - w grze pojedynczej oraz podwójnej - na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Czuchra (UKS Unia Bieruń). W kategorii U15, podobnego wyczynu dokonała Kinga Stokfisz (UKS Unia Bieruń), która również zwyciężyła w grze pojedynczej oraz podwójnej. Drugie miejsce w grze mieszanej oraz podwójnej zajęła Emilia Jochacy (UKS Unia Bieruń). Z kolei na najniższym stopniu podium zameldowali się Sebastian Pinkowicz (UKS Unia Bieruń) w grze pojedynczej i podwójnej oraz Alicja Syrek (UKS Unia Bieruń) w grze pojedynczej. W najmłodszej kategorii wiekowej U13 na drugim miejscu uplasował się nasz eksportowy duet mieszany: Julia Zioła (UKS Unia Bieruń) oraz Radosław Czapczyński (MKS Imielin).

Medale zwycięzcom wręczyli starosta wraz z przewodnicząca Rady Powiatu oraz burmistrz Imielina Jan Chwiędacz. Prezes MKS Imielin Bartosz Kilijański oraz prezes UKS Unia Bieruń Wojciech Palikij zgodnie potwierdzają, że organizacja tak dużego wydarzenia sportowego nie byłaby możliwa bez znaczącego wsparcia powiatu bieruńsko-lędzińskiego, burmistrzów miasta Imielin i miasta Bierunia oraz doskonałej współpracy pomiędzy oboma klubami badmintonowymi.

Nagrody w postaci medaliStarosta wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu oraz organizatoramiRozgrzewka przed turniejemRozgrywkaZwyciężczynie na podiumZwycięzcy w grze podwójnej

do góry