• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/„Coloriage” na (super) finał

„Coloriage” na (super) finał

24 Października 2022

Marcina Wyrostka przedstawiać nie trzeba, jedynie dla porządku podkreślmy, że akordeonista jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, a obecnie  wykładowcą w Katedrze Akordeonu macierzystej uczelni. W 2009 roku wygrał 2. edycję „Mam talent!” Tego roku odbyła się też premiera jego pierwszego i od razu „platynowego” albumu „Magia Del Tango”.

23 października Marcin Wyrostek gościł z programem „Ethno Coloriage” na 21. Festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim. Projekt „Coloriage” powstał w 2005 r. w ramach współpracy ze skrzypkiem Mateuszem Adamczykiem i basistą Piotrem Zaufalem. Skład kwartetu dopełnia Krzysztof Nowakowski na instrumentach perkusyjnych. Ich styl to połączenie muzyki ludowej z możliwościami jakie daje jazzowa improwizacja. „Coloriage” znaczy wypełniać barwami - kolorować i taki jest też charakter zespołu, żywiołowy i wielobarwny, a ich „ethno” niepowtarzalne.

Popularność kwartetu potwierdziła licznie zgromadzona publiczność. Dość powiedzieć, że kościół NMP Uzdrowienia Chorych w Bojszowach Nowych - choć obszerny - był pełny i dla znacznej części słuchaczy zabrakło miejsc siedzących. Marcin Wyrostek oczarował publiczność, która nagradzała kolejne wykonania kwartetu gromkim aplauzem, niekończącym się jedynie na brawach. Szczególnie gorąco nagradzane były mistrzowskie „solówki” serwowane przez wszystkich muzyków. Podczas improwizacji, wykonywanych w oparciu o utwory klasyczne, akordeon Marcina Wyrostka brzmiał jak majestatyczne kościelne organy.  Muzyka inspirowana motywami ludowymi wybrzmiewała lekko i radośnie. Światła i dobre nagłośnienie dopełniły całości. Znakomity - niestety ostatni w tegorocznej edycji - koncert zakończyły wręcz "wyproszone" owacją na stojąco bisy, a po jego zakończeniu muzycy wyszli do publiczności, aby rozdać autografy i zapozować do wspólnych zdjęć. Na kolejne spotkania z muzyką organową i nie tylko, zapraszamy już za rok!

Zabrana na koncercie publiczność Marcin Wyrostek podczas gry na akordeonie

Piotr Zaufal gdający na gitarze basowej Krzysztof Nowakowski grający na perkusji

Mateusz Adamczyk grający na skrzypcach Zabrani słuchacze - widok z chóru

Grający na akordeonie Marcin Wyrostek Zabrani na koncercie ludzie

 Marcin Wyrostek grający na akordeonie Zespół

Marcin Wyrostek podczas rozdawania autografów Przemawiający Starosta Bieruńsko-Lędziński

Zdjęcia: BM FOTO Basia Marzec

 

 

do góry