• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Bo, bawić się każdy może!

Bo, bawić się każdy może!

12 Września 2023

9 września wokół Starostwa Powiatowego odbył się Piknik 25-lecia Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Atrakcji było moc!

Już z rana ruszył tradycyjny Samochodowy Rajd Turystyczny „Szwendaczek”. Jego uczestnicy przemierzali powiat w oparciu o specjalne karty drogowe, dotarli m.in. nad dziećkowicki zbiornik, gdzie w klubie żeglarskim „Opty” rozegrali konkurencje szybkościowe, na wodzie, zamieniając na chwilę samochody na rowery wodne. Do mety pod Starostwo Powiatowe dotarli dopiero popołudniem, gdzie zwycięzcy odebrali nagrody.

Przy gmachu na św. Kingi 1 powstały specjalne strefy dla dzieci. Byli bohaterowie kreskówki „Jaskiniowcy”, strefa nawodnienia Żywiec Zdrój, policyjna strefa edukacyjna, szachy plenerowe, boiska do badmintona i ogromny „dmuchaniec”, a z Powiatową Biblioteką Publiczna można było czerpać papier.

Swoje stoiska otworzyły lokalne stowarzyszenia, pszczelarze, myśliwi oraz wspomniana już nasza biblioteka. Był Alojzy Lysko, który podpisywał swoje książki i Janusz Miś ze swoją wystawą. Plenerowo można było zagrać w skata - śląskiego brydża.

Tuż po siedemnastej wręczone zostały nagrody Cyklicznej Wakacyjnej Imprezy Rowerowej „Powiat na 5”, rower ufundowany przez firmę Danone oraz nagrody dla zwycięzców „Szwendaczka” i turnieju skata. Powiatowa Biblioteka Publiczna wręczyła nagrody w konkursie „Pocztówka z Powiatu”    

Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się nasi najmłodsi artyści z Lędzin: przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lędzinach oraz zespół przedszkolny Dzwoneczki z Trójeczki. Imielin reprezentowały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, zespół wokalny Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich "Kolorowy wiatr" oraz akrobatki UKS Energia Imielin. Uczniowie Gminnej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Świerczyńcu przedstawili scenkę rodzajową w gwarze śląskiej, acapella zaśpiewał chór Gloria. Chełm Śląski reprezentowały starszaki z Gminnego Przedszkola nr 1 w Chełmie Śląskim, zespół wokalno-taneczny "GRYFNIOKI" nawiązujący do kultury i folkloru śląskiego, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Augusta Kardynała Hlonda oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Floriana Adamskiego.

Wystąpiła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - świetni muzycy w mundurach, którzy dali pokaz musztry paradnej i zagrali z estrady. Potem było nieco na śląską nutę, ale we współczesnym wykonaniu - Roszak Show. Ostatecznie sceną zawładnął znakomity Marcin Wyrostek z Orkiestrą Śląskich Kameralistów. Dali perfekcyjny koncert - światło i dźwięk! 

Ponieważ słowa nie są w stanie oddać tego co działo się wokół Starostwa Powiatowego zapraszamy do obejrzenia naszego fotoreportażu.

Piknik z okazji 25-lecia Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego

do góry