• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Będzie „Mediateka”

Będzie „Mediateka”

19 Listopada 2021

Projekt „Mediateki” czekał dotąd na swoją finansową szansę. I mamy to! Powiat bieruńsko-lędziński otrzyma 18 315 000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych na budowę Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bieruniu. Do Zarządu Powiatu z BGK Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęła już Wstępna Promesa nr 01/2021/3606/PolskiLad, dotycząca dofinansowania inwestycji z tego Programu.

Powstanie obiekt, który obok funkcji bibliotecznej, obejmującej wypożyczalnię, czytelnię, czy magazyny zbiorów, będzie posiadał również sale i pracownie multimedialne, sale konferencyjne, garderoby, hall z przestrzenią wystawienniczą oraz kawiarnię z zapleczem i tarasem.

Budynek będzie czterokondygnacyjny, z trzema kondygnacjami naziemnymi i jedną podziemną. Będzie to gmach rozpostarty na nieregularnym rzucie, przypominającym literę „L” zwieńczony płaskim dachem. Obiekt powstanie w linii dotychczasowej zabudowy istniejącej wzdłuż ulicy Licealnej.

Dla wyróżnienia nowego budynku w osi widokowej zaprojektowano lekkie wysunięcie górnych kondygnacji w linii fasady frontowej poza obrys parteru. Jednocześnie zabieg ten ma na celu  zaznaczenie jego strefy wejściowej i „przyciąganie” dochodzących do niego osób.

Obiekt będzie kontynuował linię zachodniej elewacji bieruńskiego liceum. Od wschodu i południa będzie stanowił regularną bryłę z zadaszonym wcięciem górnego narożniki - loggią (W.RFEiI).

 

Mediateka_1  Mediateka

Promesa

 

 

   

do góry