• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Portal Oświatowy/Oferta edukacyjna szkół powiatowych

Oferta edukacyjna szkół powiatowych

22 Marca 2021

Drodzy Ósmoklasiści!

Na przełomie maja i czerwca staniecie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Nasze placówki mają wszystkie atuty, których szukacie - bogatą ofertę edukacyjną, odpowiadającą potrzebom rynku pracy, wysoko wykfalifikowaną kadrę, składającą się w blisko 70% z nauczycieli dyplomowanych, bardzo dobre wyniki zdawalności matur i egzaminów zawodowych, szeroką ofertę językową, pracownie dydaktyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, a także wielofunkcyjne obiekty sportowe.

Nasze powiatowe placówki oferują możliwość podjęcia nauki w różnych typach szkół, począwszy od kształcenia ogólnego w Liceum Ogólnokształcącym w Bieruniu, po kształcenie w technikach i branżowych szkołach I stopnia w Powiatowych Zespołach Szkół w Bieruniu i Lędzinach. W ich szerokiej ofercie nauczania z pewnością znajdzieci interesujący Was kierunek kształcenia.

Pandemia spowodowała, iż nasze placówki musiały zmierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami - organizacją nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym. Sprawdzianem było zorganizowanie próbnych egzaminów maturalnych, maturalnych i zawodowych w trybie stacjonarnym z uwzględnieniem reżimów sanitarnych. Sprostaliśmy dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkół. Wypracowano bezpieczne procedury, a szkoły zostały zaopatrzone w maseczki, przyłbice, dozowniki do płynów antybakteryjnych, środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, osłony z pleksi oraz specjalne kamery termowizyjne monitorujące temperaturę ciała.

Powiat Bieruńsko-Lędziński zakupił dla swoich szkół 23 laptopy z oprogramowaniem, jako wsparcie dla uczniów i nauczycieli w procesie kształcenia zdalnego w ramach projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła”. Na ten cel pozyskał blisko 79 tys. zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Ponadto, uzyskał środki z rządowego programu „Aktywna tablica”. Otrzymane z budżetu państwa 42 tys. zł oraz wkład własny powiatu 10,5 tys. zł  pozwolił na zakup sprzętu dydaktycznego przez każdą z naszych szkół za kwotę 17,5 tys. zł. Są to m.in. laptopy, projektory, czy interaktywne monitory dotykowe. W marcu Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu znalazł się w gronie laureatów konkursu „Zielona Pracownia Projekt 2021”. Jak będzie wyglądać ta nowa pracownia pokazuje konkursowa wizualizacja. 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszych szkół załączoną w dodatku "TWOJA szkoła" do informatora powiatowego powiatbl.pl.

Czekamy na Was!

Bernard Bednorz - Starosta Bieruńsko-Lędziński

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Portal Oświatowy
pdf 2021-03-22 TWOJA szkoła
ilość pobrań: 325
TWOJA szkoła 2.12MB zobacz

do góry