+48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/XIV Powiatowe zawody modeli zdalnie sterowanych Rc (..)

XIV Powiatowe zawody modeli zdalnie sterowanych Rc przeszły do historii.

23 Października 2023

24 zawodników z 28. modelami wzięło udział w XIV Powiatowych zawodach modeli zdalnie sterowanych Rc, które odbyły się 21 października br. na torze modelarskim w Lędzinach. Otwarcia zawodów, w których uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu oraz Mysłowic dokonał starosta Bernard Bednorz. Uczniowie zmierzyli się w czterech konkurencjach.

Jako pierwsi wystartowały dzieci w konkurencji przedszkola do klasy 2. Tu najlepszy okazał się Eryk Występ (SP nr 1 Bieruń), drugie miejsce zajął Filip Synowiec  (SP nr 2 Imielin), a trzecie Mikołaj Szymaniec (SP nr 2 Imielin). W konkurencji dzieci starszych (klasy 3-5) pierwsze miejsce zdobył Jakub Gembołyś (SP nr 1 Świerczyniec), drugie Filip Chrząszcz (SP nr 3 Bieruń), trzecie Igor Pecka (SP nr 1 Imielin). W konkurencji szkół podstawowych klasy 6-8 najlepszy okazał się Szymon Musioł (SP nr 1 Lędziny), drugie miejsce wywalczył Jan Kolny (Sokolnia Imielin), trzecie miejsce należało do Magdaleny Stuczyńskiej (SP nr 13 Mysłowice). Ostatnią konkurencją była Klasa Otwarta „Open”. W tej kategorii wygrał Wiktor Liszka (Bieruń), tuż za nim na podium uplasował się Marcel Hożek (LO Bieruń), trzecie miejsce wywalczył Szymon Musioł (SP nr 1 Lędziny). Zawody oceniała komisja sędziowska w składzie: sędzia główny zawodów Marek Lizak, sędziowie pomocniczy Sylwia Komandera, Kacper Mrozek. Kierownik zawodów Wojciech Chrząszcz, Chronometrażyści: Weronika Komandera.

Tradycyjnie nad całością zawodów czuwał Prezes Zarządu Powiatowego LOK - Franciszek Musioł. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Bieruńsko-Lędziński oraz innych sponsorów. Dekoracji zawodników dokonali Bernard Bednorz - Starosta Bieruńsko-Lędziński, prezes ZP LOK Franciszek Musioł, sędzia Marek Lizak.