• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Wirtualna galeria zaprasza!

Wirtualna galeria zaprasza!

18 Grudnia 2020

Na pierwsze miesiące tego roku zapowiadaliśmy wystawę, która miała pokazać plon warsztatów plastycznych z cyklu „Otwarty Horyzont ”. Były poświęcone zastosowaniu złoceń we współczesnym malarstwie. Covid 19 wywrócił nasze plany do góry nogami. Organizowanie wystawy w zamkniętej galerii , bez artystów i publiczności, mijało się z celem. Upływały kolejne pandemiczne miesiące, zastanawialiśmy się w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu co z tym fantem zrobić?

Postanowiliśmy nadrobić zaległości bez względu na okoliczności i czytelnikom oraz twórcom uczestniczącym w warsztatach zrobić świąteczny prezent. Wystawa online prezentowana w galerii powiatowej strony www, na naszym fb i drukowana na stronach informatora powiatbl.pl może choć w części zrekompensuje brak bezpośredniego kontaktu ze sztuką. Oczywiście, jeśli tylko będzie to możliwe zaprosimy Państwa do naszej galerii w Starostwie. Ekspozycja jest gotowa, czeka jedynie na dogodniejszy czas dla artystów i sztuki. 

Techniki pozłotnicze przeżywają swój wielki renesans, można rzec, że stały się znowu modne. Znane od średniowiecza, wszechobecne w baroku, współcześnie stosowane są w nowatorski sposób przez artystów plastyków. Warsztatowe spotkania poprowadziły Iwona Simka-Surma i Urszula Figiel, którym serdecznie dziękujemy! Stoły i posadzka sali warsztatowej w DK „Sokolnia” po zakończeniu warsztatów wyglądały jak legendarne El Dorado, podobnie jak obrazy oprószone złotem. Uczestniczyło w nich 17. twórców, których prace prezentujemy w tej nietypowej, ale jedynie dostępnej formie. Publiczności i artystom, wszystkim Wam życzymy udanego „zwiedzania” i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku

do góry