• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Stypendystki Ministra Edukacji i Nauki

Stypendystki Ministra Edukacji i Nauki

23 Grudnia 2022

Przed kilkoma dniami Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o przyznaniu stypendiów Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2021/2022. W gronie wyróżnionych są Anna Wolny i Julia Wójcik, uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu, które uzyskały szczególne osiągnięcia na płaszczyźnie sportowej w takich dyscyplinach jak badminton i parabadminton.

22 grudnia Starosta Bieruńsko-Lędziński Bernard Bednorz odwiedził mury Szkoły celem spotkania się z naszymi stypendystkami. Gratulując otrzymania  stypendiów starosta wręczył uczennicom pamiątkowe listy gratulacyjne i upominki. Warto nadmienić, że w województwie śląskim stypendia Ministra Edukacji i Nauki otrzymało 56 uczniów, w tym aż dwie uczennice z bieruńskiego Liceum.  

W 2022 r. stypendium Ministra Edukacji i Nauki otrzymało łącznie 753 uczniów. Stypendium jest przyznawane uczniom, którzy uzyskali wybitne osiągnięcia w nauce i w sporcie. Stypendium może otrzymać uczeń szkoły publicznej lub niepublicznej dla młodzieży, publicznej i niepublicznej branżowej szkoły II stopnia oraz szkoły policealnej.  

Naszym Stypendystkom serdecznie gratulujemy szczególnych osiągnięć sportowych, życząc kolejnych sukcesów w dalszej rywalizacji sportowej.

 

Listy gratulacyjne

do góry