• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/"Sportowa"sesja

"Sportowa"sesja

31 Sierpnia 2021

30 sierpnia 2021 r. Rada Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego przyjęła uchwałę określającą szczegółowe zasady, tryb przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów i nagród sportowych.

Stypendia sportowe są wyrazem uznania dla prezentowanego poziomu sportowego i osiągnieć w danej dyscyplinie sportu oraz formą pomocy dla podniesienia poziomu wyszkolenia. Poprzez stypendia i nagrody powiat chce przyczynić się do osiąganych przez sportowców sukcesów, co powinno  pozytywnie wpłynąć na wzrost zainteresowania sportowym trybem życia u pozostałych mieszkańców, zwiększyć zainteresowanie sportem, a także dbałością o stan własnej kondycji fizycznej oraz zdrowia.

Wyjątkowym gościem Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego był Dawid Tomala - nasz złoty olimpijczyk z Tokio. 18 lat wysiłku, wyrzeczeń i determinacji, 18 lat kolejnych startów na arenie międzynarodowej oraz krajowej przyniosły Dawidowi tytuły Młodzieżowego Mistrza Europy oraz Mistrza Polski. 18 lat uporu i pasji zaowocowało również ogromnym sukcesem jakim jest tytuł Mistrza Olimpijskiego.

Bernard Bednorz - Starosta Bieruńsko-Lędziński oraz Anna Kubica - Przewodnicząca Rady Powiatu w obecności Radnych Powiatowych wręczyli naszemu złotemu medaliście promesę na stypendium sportowe, które jest wyrazem uznania dla jego osiągnięć sportowych, ale i również niech przyczyni się do stworzenia dogodnych warunków do szlifowania mistrzowskiej formy.

do góry