• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Punkt Wsparcia Finansowego dla uchodźców z Ukrainy (..)

Punkt Wsparcia Finansowego dla uchodźców z Ukrainy oficjalnie otwarty.

12 Lipca 2022

W ramach współpracy Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego z Diakonią Polską i Diakonie Katastrophenhilfe (DKH) wczoraj oficjalnie otwarto Punkt Wsparcia Finansowego dla uchodźców z Ukrainy.

To już drugi punkt działający w ramach Programu Wsparcia Finansowego prowadzonego przez Diakonię Polską we współpracy z Diakonie Katastrophenhilfe.  Przypomnijmy, że Program został uruchomiony 20 czerwca, w Kaliszu w Światowy Dzień Uchodźcy, natomiast spotkanie inaugurujące współpracę z powiatem odbyło się 4 lipca br.

Realizowany Program skierowany jest dla najbardziej potrzebujących uchodźców z Ukrainy, w celu zaspokojenia ich podstawowych potrzeb, którzy z różnych względów nie mogą podjąć pracy. Każdy beneficjent programu otrzyma pomoc finansową w postaci karty przedpłaconej, a jej wysokość uzależniona jest od liczby członków rodziny. Punkt rejestracji oraz wydawania kart działa w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, którego siedziba mieści się w Lędzinach.

Aby odebrać karty, po wcześniejszym pobraniu unikatowego kodu referencyjnego w MOPS/GOPS z terenu powiatu oraz wstępnej rejestracji na stronie internetowej Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP - Diakonia Polska. należy osobiście przybyć do punktu rejestracji wraz z niezbędnymi dokumentami potwierdzającymi tożsamość oraz datę wjazdu do Polski.

W otwarciu punktu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu oraz lokalnych samorządów, przedstawiciele Diakonie Katastrophenhilfe, Dyrektor Diakoni Polska Wanda Falk, Biskup Diakoni Polska Ryszard Bogusz, Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Lędzinach ks. Andrzej Malina. Diecezję Katowicką oraz jej Biskupa Mariana Niemca reprezentował ks. Henryk Reske, natomiast ks. płk SG Kornel Undas Dziekan Ewangelickiej Straży Granicznej reprezentował również swoją parafię w Mikołowie.

Otwarcie Punktu Wsparcia Finansowego Otwarcie Punktu Wsparcia Finansowego

Otwarcie Punktu Wsparcia Finansowego Otwarcie Punktu Wsparcia Finansowego

Otwarcie Punktu Wsparcia Finansowego Otwarcie Punktu Wsparcia Finansowego

do góry