• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Po śląsku, po naszymu!

Po śląsku, po naszymu!

30 Listopada 2023

Jak co roku zimową porą maluchy uczęszczające do przedszkoli znajdujących się w powiecie bieruńsko-lędzińskim biorą udział w organizowanym przez Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu Konkursie gwary śląskiej „Po naszymu”. Tradycją stało się również, że patronat honorowy nad Konkursem obejmuje Starosta Bieruńsko-Lędziński. W tym roku 29. listopada odbyła się już jego 6. edycja. Salę przedszkolną wypełniły po brzegi dzieci w strojach ludowych, kibicujący im rodzice, Jury oraz zaproszeni goście. Jak co roku było gwarno i gwarnie.

W Jury, któremu przewodniczył Starosta Bieruńsko-Lędziński zasiadały również Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Anna Kubica oraz Pani dr Anna Początek, Na sali obecne były również Panie Ingrid Biolik - przyjaciółka przedszkola, Jolanta Gałka Klęczar - Dyrektor przedszkola, Agnieszka Krzemień - Wicedyrektor przedszkola, Małgorzata Pańta - przedstawicielka przedszkolnej Rady Rodziców oraz Pan Sebastian Macioł - Zastępca Burmistrza Miasta Bierunia.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. W kategorii dzieci młodszych (3-4 latki) pierwsze miejsce zajął  Franciszek Oszek, drugie miejsce zajęła Laura piwko a trzecie Zofia Hachuła. W kategorii dzieci starszych (5-6 latki) pierwsze miejsce przypadło Marii Noras drugie miejsce zajęła Lena Żmuda, a trzecie Helena Czyrwik.

Do rąk laureatów słownych potyczek w śląskiej gwarze trafiły nagrody ufundowane przez powiat bieruńsko-lędziński, a dla wszystkich dzieci organizatorzy przygotowali drobne upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Dziewczynka mówiąca wierszyk Dziewczynki przed występem

Tańczące dzieci Taniec dzieci

Chłopiec podczas występu Dziewczynka podczas występu

Zdjęcie z laureatami Zdjęcie z laureatami

Zdjęcie grupowe

 

do góry