• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/„Po naszymu”, po raz trzeci i wirtualnie - da się!

„Po naszymu”, po raz trzeci i wirtualnie - da się!

16 Grudnia 2020
16 grudnia odbył się 3. Powiatowy Konkurs Gwary Śląskiej „Po naszymu”, którego organizatorem jest tradycyjnie Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu.

Covid 19 wszystkim miesza szyki, tak było i w tym przypadku. Z konieczności jury obejrzało wyświetlone na ekranie prezentacje przygotowane przez uczestników konkursu, oceniło i nagrodziło najlepsze występy.

Pierwsze miejsce w kategorii najmłodszych (3-4 latki) zajęła Marcelina Piekorz, kolejne zajęli Hubert Kotas i Szymon Załachowski. W kategorii dzieci starszych (5-6 latki) pierwsze miejsce zajęła Kaja Polakowska, drugie Patryk Kondla, a trzecie Karol Kajzer. Ogłoszenie werdyktu też miało niestety charakter wirtualny, ale za to nagrody, ufundowane przez powiat bieruńsko-lędziński, były jak najbardziej rzeczywiste i już wkrótce trafią do rąk laureatów konkursu.

Jury przewodniczył starosta Bernard Bednorz, którego wspierały dr Anna Początek - znana bieruńska regionalistka i Krystyna Czajowska. Ogłoszenie werdyktu zostało zarejestrowane i dotrze do wyróżnionych wraz z nagrodami. Całości uzupełnił krótki występ artystyczny przygotowany przez gościnnych przedszkolaków z „trójki”. Powiat od 3. lat, czyli od samego początku, wspiera ten przedszkolny konkurs, popularyzujący naszą gwarę wśród dzieci i ich rodziców.

Film z uczestnikiem konkursu wyświetlony na ekranie przedstawiającym okno w pokojuFilm z uczestnikiem konkursu wyświetlony na ekranie przedstawiającymokno w pokojuFilm z uczestnikiem konkursu wyświetlony na ekranie przedstawiającym okno w pokoju, którym znajduje się świateczna choinka, stoliczek kawowy oraz bujakFilm z uczestnikiem konkursu wyświetlony na ekranie przedstawiającym okno w pokoju, którym znajduje się świateczna choinka, stoliczek kawowy oraz bujakFilm z uczestnikiem konkursu wyświetlony na ekranie przedstawiającym okno w pokoju, którym znajduje się świateczna choinka, stoliczek kawowy oraz bujakFilm z uczestnikiem konkursu wyświetlony na ekranie przedstawiającym okno w pokoju, którym znajduje się świateczna choinka, stoliczek kawowy oraz bujakJury podczas wyboru zwycięzców konkursuPrzedstawienie przygotowane przez dzieciWirtualne wręczenie nagród przez członków jury

do góry