Planowane wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na DK 44 oraz ul. Podmiejskiej
21 Października 2025W związku z realizacją zadania pn. „Budowa drogi S1 Kosztowy - Bielsko-Biała” Wykonawca odcinka S1 odc. I/B „Węzeł Kosztowy II” (z węzłem) – „węzeł Bieruń” (bez węzła) planuje wprowadzenie tymczasowych organizacji ruchu:
Od dnia 23.10.2025 r. - zmiana organizacji ruchu dla odcinka Drogi Krajowej nr 44 - ul. Warszawska w zakresie:
- zgodnie z zatwierdzonym Projektem przekierowanie ruchu nastąpi na tymczasowy dwukierunkowy by-pass o nawierzchni bitumicznej,
- ciągłość ruchu pieszego zostanie zapewniona (utrzymana) na całej długości jezdni tymczasowej (by-passu) przez cały okres zmiany organizacji ruchu,
- kontynuacja ciągu pieszego zostanie zapewniona poprzez wykonany w nawierzchni utwardzonej (z kruszywa) ciąg pieszy szerokości min. 1,5 m,
- dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszych zostanie on odgrodzony od jezdni barierami betonowymi oraz stosownie wygrodzony od przeciwnej strony (miejsca prowadzenia prac związanych z obiektem).

Od dnia 24.10.2025 r. - zmiana organizacji ruchu dla odcinka ul. Podmiejskiej w rejonie posesji nr 51 z wyznaczeniem objazdu do posesji o numerze 53 z drogą w śladzie przyszłej drogi dojazdowej od ul. Dzikowej w zakresie:
- na czas zamknięcia przewidziano zapewnienie dojazdu do posesji o numerze 53 oraz przyległych pól z wykorzystaniem drogi tymczasowej w śladzie docelowej drogi dojazdowej w tym rejonie.

Prosimy o zachowanie ostrożności i zwrócenie uwagi na tymczasowe oznakowanie związane ze zmianą organizacji ruchu.
Zdjęcia i mapy: GDDKiA
Źródło: strona internetowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Budowa drogi ekspresowej S1
Wszystkie informacje związane z budową drogi ekspresowej S1 dostępne są w zakładce Dla Mieszkańca