• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Nowoczesna edukacja w powiecie!

Nowoczesna edukacja w powiecie!

25 Stycznia 2024

Loga projektu, UE,

24 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Bieruniu odbyło się spotkanie Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego - p. Bernarda Bednorza i Wicestarosty - p. Janusza Freitaga z władzami niepublicznej uczelni - Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach - p. dr Martą Adamczyk, Rektorem Akademii i p. Moniką Buczyńską - Tomczyk, Kanclerzem Akademii.

Podczas spotkania miało miejsce podpisanie umowy o partnerstwie na rzecz realizacji projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 w ramach Działania 10.23 Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu, Priorytetu X. Fundusze Europejskie na transformację.

Obecnie ww. projekt jest na etapie złożenia wniosku o dofinansowanie realizacji projektu do Instytucji Organizującej Nabór, a zatem do Zarządu Województwa Śląskiego. 

W przypadku otrzymania dofinansowania, projekt pn. „Nowoczesna edukacja w Powiatowych Zespołach Szkół w Bieruniu i Lędzinach drogą do sprawiedliwej transformacji” zakłada współpracę Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego i Akademii Górnośląskiej w Katowicach w zakresie podniesienia kwalifikacji uczniów techników i branżowych szkół I stopnia oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu poprzez realizację kształcenia w nowoczesnych pracowniach oraz realizację kursów i szkoleń zawodowych.

Starosta oraz Wicestarosta wraz z władzami niepublicznej uczelni - Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach Starosta oraz Wicestarosta wraz z władzami niepublicznej uczelni - Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Starosta oraz Wicestarosta wraz z władzami niepublicznej uczelni - Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

do góry