• ul. św. Kingi 1
  43-155 Bieruń
  +48 32 226 91 00
 • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
  Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
  Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Nagrody Tytana trafiły do rąk powiatowych (..)

Nagrody Tytana trafiły do rąk powiatowych przedsiębiorców!

20 Listopada 2023

17 listopada w imielińskim Domu Kultury „Sokolnia” po raz drugi wręczono Nagrody Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego w dziedzinie przedsiębiorczości - Tytan. Do wiodących firm działających na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego trafiły również wyróżnienia. Tego dnia  sala widowiskowa wypełniła się po brzegi gośćmi. Laureaci otrzymali statuetki Tytana, wykonane zgodnie z projektem Anny Marii Rusinek. Prezentacje nagrodzonych oraz wyróżnionych firm wyświetlone zostały na specjalnie przygotowanym ekranie. Uroczystość zakończył  koncert Grzegorza Kapołki wraz z zespołem. Do rąk zgromadzonych trafiło również okolicznościowe wydawnictwo, prezentujące nagrodzonych. 

Za 2023 rok statuetki i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach otrzymali:

 • Admirał Sp. z o.o. z Lędzin - za kultywowanie tradycji lokalnego rzemiosła,
 • Mawit s.c. J.B. Dyjas z Imielina - za wdrażanie i wprowadzanie na rynek lokalny nowoczesnych produktów, technologii i innowacyjnych rozwiązań,
 • Okręgowa spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu - za wybitne osiągnięcia gospodarcze i społeczne.

W kategorii Tytan Tradycji przyznana została jedynie nagroda główna. W kategorii Tytan Innowacyjności wyróżnienia przypadły imielińskiemu DT-TECH Sp. z o.o. i lędzińskiej firmie FS Projekt Sp. z o.o. Wyróżnienia w kategorii Tytan Sukcesu trafiły do Centrum Usługowo-Handlowego Budownictwa Rampa w Imielinie i New Art Grzegorz Nowak w Bieruniu.

Nagrody Tytana przyznane zostały dopiero po raz drugi. Wcześniej w ramach Powiatowych Targów Przedsiębiorczości i Ekologii do wyróżniających się przedsiębiorców trafiały "Złote Liście". Nasz powiatowy samorząd należał do nielicznych, organizujących własne targi, których odbyło się aż dwanaście edycji. Targi spełniły już swoją rolę, bo zmieniły się potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców. Zależy nam jednak na tym, aby kultywować tradycję nagradzania naszych gospodarczych tuzów. Stąd zrodziła się myśl wręczania przodującym firmom i przedsiębiorcom Nagrody Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego w dziedzinie przedsiębiorczości i tak... Tytan dołączył do Clemensa, przyznawanego w dziedzinie kultury.

Warto tu wspomnieć, że tego roku mija ćwierćwiecze funkcjonowania naszego powiatu. 9 listopada 1998 roku odbyła się pierwsza sesja jego Rady i to tę datę uznajemy za jego symboliczny początek. Powstał jako powiat ziemski tyski, ale już w 2002 roku przyjął dwuczłonową suwerenną nazwę - Powiat Bieruńsko-Lędziński. Z tej okazji do rąk najbardziej aktywnych i najwytrwalszych samorządowców trafiły statuetki św. Kingi, które przyznawane są raz na pięć lat.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

do góry