• ul. św. Kingi 1
  43-155 Bieruń
  +48 32 226 91 00
 • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
  Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
  Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Nagrody Tytana dla naszych przedsiębiorców

Nagrody Tytana dla naszych przedsiębiorców

29 Listopada 2022

25 listopada w imielińskim Domu Kultury „Sokolnia” po raz pierwszy zostały wręczone Nagrody Starosty Bieruńskio-Lędzińskiego w dziedzinie przedsiębiorczości - Tytan. Jego sala widowiskowa wypełniła się po brzegi gośćmi. Laureaci otrzymali spiżowe statuetki, wykonane zgodnie z projektem Anny Marii Rusinek, która tego roku otrzymała powiatowego Clemensa. Prezentacje wyróżnionych firm wyświetlone zostały na specjalnie przygotowanym ekranie, zajmującym niemalże całą scenę. Uroczystość - w dużej mierze multimedialną - zakończył akordeonowy koncert Marcina Wyrostka, który wystąpił także na tle wirtualnych dekoracji. Do rąk zgromadzonych trafiło również okolicznościowe wydawnictwo, prezentujące nagrodzonych.          

Czas płynie nieubłaganie. Jeszcze nie tak dawno organizowaliśmy Powiatowe Targi Przedsiębiorczości i Ekologii, podczas których wyróżniający się przedsiębiorcy otrzymywali „Złote Liście”. Nasz powiatowy samorząd należał do tych nielicznych, organizujących własne imprezy targowe. Byliśmy także prekursorem proekologicznego spojrzenia na lokalną przedsiębiorczość. Dwanaście targowych edycji przekonało nas, że warto premiować wiodące podmioty gospodarcze, dając tym samym asumpt do ich dalszego rozwoju. Wiele firm, które „raczkowały” na naszych targach urosło i zdobyło sobie przodującą pozycję na rynkach krajowym i zagranicznym.

Targi spełniły swoją rolę. Nowoczesne media zmieniły podejście do promocji przedsiębiorstw i ich produktów, a i potrzeby lokalnego środowiska gospodarczego uległy zmianie. Zależało nam jednak na tym, aby kultywować targową tradycję i nadal nagradzać naszych gospodarczych prymusów. Skoro nie mogliśmy się cofnąć do utartych wzorców, należało poszukać nowego sposobu, aby ich wyróżniać. Stąd, kilka lat temu pojawił się pomysł powołania do życia Nagrody Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego w dziedzinie przedsiębiorczości „TYTAN”. Wówczas, nieoczekiwanie pandemia pokrzyżowała nasze plany i wszystkie podjęte już działania należało wstrzymać. Obiecaliśmy sobie jednak, że przy pierwszej nadarzającej się możliwości do nich powrócimy.

Tego roku, zrealizowaliśmy tamto zobowiązanie. Kapituła nagrody „Tytan” - bo taką zyskała nazwę, przyznała ją w trzech - przewidzianych regulaminem - kategoriach: za kultywowanie tradycji lokalnego rzemiosła; za wdrażanie i wprowadzanie na rynek lokalny nowoczesnych produktów, technologii i rozwiązań; za wybitne osiągnięcia gospodarcze i społeczne. Do nagrodzonych trafiły po raz pierwszy statuetki „Tytana”, wykonane według pomysłu uznanej imielińskiej artystki Anny Marii Rusinek - laureatki  powiatowego „Clemensa”. 

Nagrodę Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego w dziedzinie przedsiębiorczości w 2022 roku, w poszczególnych kategoriach otrzymali: 

 • TYTAN TRADYCJI - Stanisław Kłyk, Kłyk Zakład Mechaniczny
 • TYTAN INNOWACYJNOŚCI - Wentylatory WENTECH Sp. z o.o.  
 • TYTAN SUKCESU - COPCO Plus Sp. z o.o. 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratuluję! Bernard Bednorz

Tytan_plakat_1  

Tytan_2  Marcin Wyrostek

Tytan_3  M.Wyrostek_1

M.Wyrostek_2  Tytan_4

 

 

 

 

do góry