• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych

Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych

15 Czerwca 2021

Od 4 do 6 czerwca w Imielinie odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych. Były to obecnie największe tegoroczne rozgrywki szachowe, informuje Śląski Związek Szachowy. Większe mogą okazać się jedynie: lipcowy „Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach oraz ustroński „Festiwal - Szachy Łączą Pokolenia”, który odbędzie się w sierpniu.

Wśród zawodniczek i zawodników z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego najlepiej spisali się: w grupie wiekowej do lat 9 Lena Gajer i Maksymilian Nowak; w grupie do lat 11 Milena Majda (Górnik Lędziny) i Bartosz Sobczak.  W kategorii do lat 13 Karolina Hermyt i Filip Nowara;  do lat 15 Maria Palka i Aleksander Gibas oraz w kategorii wiekowej do lat 17 Anna Nowak. Ośmioro z nich reprezentowało  Młodzieżową Sekcję Szachową „Diagonalia Imielin”, prowadzoną przez Krystiana Klimczoka. Organizację zawodów wsparła i wręczyła nagrody przewodnicząca Rady Powiatu Anna Kubica.

Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - puchary Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - zwycięzcy

Zdjęcia organizatorzy.

 

do góry