Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/MIKOŁAJKOWE ZAWODY SZYBOWCÓW HALOWYCH

MIKOŁAJKOWE ZAWODY SZYBOWCÓW HALOWYCH

13 Grudnia 2022

Minionej grudniowej soboty o godzinie dziesiątej w imielińskiej Hali Sportowej rozpoczęły się XXV Powiatowe zawody modeli szybowców halowych. Organizatorem przedsięwzięcia, wspieranego przez Powiat Bieruńsko-Lędziński, był Zarząd Powiatowy i Wojewódzki LOK oraz Gmina Imielin. W zawodach, których otwarcia dokonał dyrektor Zarządu Wojewódzkiego LOK Ryszard Kasprzyk udział wzięło 24 zawodników. Była to młodzież szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu oraz modelarze miast zaprzyjaźnionych Mysłowic, Tychów i Bielska.

W kategorii szkół do 2 klasy rzut z balkonu najlepszy okazał się Franciszek Dubiel (Przedszkole Imielin), drugie miejsce zajęła Milena Richter (SP nr 3 Bieruń), a trzecie Wojciech Miliński (SP nr 35 Tychy). W kategorii szkół do 5 klasy rzut z balkonu pierwsze miejsce wywalczył Filip Chrząszcz (SP nr 3 Bieruń), kolejne Igor Pecka (SP nr 1 Imielin) oraz Magda Stuczyńska (SP nr 13 Mysłowice). Pierwsze miejsce w kategorii szkół do 8 klasy rzut z parkietu należało do Macieja Walusza (SP nr 13 Mysłowice), tuż za nim na podium stanął Szymon Ziemczyk (SP nr 3 Lędziny), a 3 miejsce przypadło Szymonowi Musiołowi (SP nr 1 Lędziny). W kategorii „Open” triumfował Grzegorz Pukowiec (Modelarnia Bieruń), drugie miejsce należało do Wiktora Liszki (Modelarnia Bieruń), natomiast trzecie zajął Daniel Dubiel (Modelarnia Imielin).

Modelarzem roku 2022 został Kacper Stuczyński z Modelarni Sp. nr 13 Mysłowice, zaś tytuł Modelarnia roku 2022 zdobyła Modelarnia LOK w Bieruniu.

Ponadto Pucharem Starosty wyróżnione zostały również:

• Modelarnia LOK przy DK „Sokolnia” w Imielinie
  • Modelarnia LOK w Lędzinach
  • Sekcja Żeglarska i wolontariatu przy PZS w Lędzinach
  • Sekcja modelarska LOK przy szkole Podstawowej nr 13 Mysłowice.

Puchary, medale i dyplomy, ufundowane m.in. przez powiat, wręczyli Starosta Bieruńsko-Lędziński Bernard Bednorz, Przewodnicząca Rady Powiatu Anna Kubica, przedstawiciel Miasta Imielin Mirosława Strojny oraz dyrektor ZW LOK Ryszard Kasprzyk. Przerwy między lotami uświetniły pokazy modelarzy z modelarni powiatowej LOK samolotami zdalnie sterowanymi. Zawodników biorących udział w zawodach odwiedził również święty Mikołaj, który wręczył im upominki.

XXV Powiatowe zawody modeli szybowców halowych  XXV Powiatowe zawody modeli szybowców halowych