• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/KOLEJNE WYRÓŻNIENIE DLA CUS!

KOLEJNE WYRÓŻNIENIE DLA CUS!

7 Grudnia 2020

Rozstrzygnięto 21. edycję konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego". Tego roku do konkursu stanęły 42 realizacje z trzydziestu gmin. W większości są to projekty o charakterze usługowo-edukacyjnym i rekreacyjno-sportowym. Pośród nominowanych do nagrody są obiekty kameralne sfinansowane w ramach budżetów obywatelskich, jak duże i kosztowne inwestycje komunalne.

Na posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej jury konkursu. któremu przewodniczył wicemarszałek Dariusz Starzycki, przyznano Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego.

Wśród wyróżnionych realizacji w kategorii obiekt użyteczności publicznej znalazło się Centrum Usług Społecznych Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego w Lędzinach. To kolejne już wyróżnienie na koncie sztandarowej inwestycji naszego powiatu.

W kategorii przestrzeń publiczna największą liczbę głosów i Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego otrzymało cieszyńskie Open Air Museum. Ponadto, jury przyznało w tej kategorii trzy równorzędne wyróżnienia.

W kategorii Obiekt użyteczności publicznej Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego uzyskała rewitalizacja Zabytkowej Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Śląskich, a pośród trzech wyróżnionych realizacji znalazł się nasz CUS.

Konkurs organizuje Zarząd Województwa Śląskiego wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Katowice i Towarzystwo Urbanistów Polskich oddział śląski. Więcej informacji na https://slaskie.pl/content/wyroznienia-dla-najlepszych-przestrzeni

Budynek CUS w Lędzinach

do góry