• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Hanys 2023 dla Grzegorza Kapołki!

Hanys 2023 dla Grzegorza Kapołki!

27 Listopada 2023

11 listopada br. w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty po raz 27. odbyła się gala rozdania „Hanysów”. Pomysłodawcą i reżyserem tego wydarzenia społeczno-kulturalnego jest Grzegorz Poloczek, natomiast organizatorami miasto Ruda Śląska oraz ŚTI.

Nagrodę „Hanysa” otrzymują wybitni Ślązacy oraz instytucje za pracę na rzecz naszej ziemi. Wśród laureatów mogą znaleźć się osoby spoza Śląska, których działalność ma istoty wpływ na życie kulturalne oraz społeczne naszego regionu. Nagradzani są przedstawiciele świata sportu, dziennikarstwa, medycyny, kultury, nauki, sztuki, przemysłu i biznesu, a także instytucje takie jak teatry, opery, fundacje, centra kultury czy media.

W tym roku nagroda trafiła do Grzegorza Kapołki profesjonalnego gitarzysty bluesowo-rockowego i jazzowego za konsekwentne i wytrwałe odkrywanie nowych interpretacji muzyki oraz śląskie poczucie humoru.

Pochodzący z Imielina laureat nagrody jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Według czytelników magazynu „Twój Blues” został uznany za „Gitarzystę Roku 2014”, natomiast w rankingu „Gitarowy Top” (2002) za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce. Od ponad 20. lat zajmuje się pracą pedagogiczną w ośrodkach kultury, prowadzi warsztaty i kursy gitarowe, jest również organizatorem Imielin Blues Festiwal. W 2009 r. za płytę „Blue Blues III” wraz z zespołem otrzymał nominację do nagrody „Fryderyk” w kategorii „Najlepszy album roku - Blues”, a w 2016 r. odebrał Nagrodzę Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS PRO ARTE AD’2015.

Serdecznie gratulujemy!

Statuetka

Starosta garulujący Grzegorzowi Kapołce. Starosta trzymający dyplom wraz z Grzegorzem Kapołką trzymającym statuetkę

 

do góry