• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Graliśmy w bule

Graliśmy w bule

20 Października 2020

W sobotę, 17 października, odbył się turniej petanque o Puchar Starosty Bieruńsko - Lędzińskiego. Dyscyplina, znana w Polsce pod nazwą „gra w bule”, jest narodową grą Francuzów. Turniej przeprowadzono na specjalnie przygotowanych torach do gry w Bieruniu, przy zbiorniku wodnym Łysina.


W zawodach doszło do konfrontacji mieszkańców Powiatu z zawodnikami
z klubów sportowych z Katowic, Myślenic, Gilowic i Dębicy. W turnieju wzięło udział 39 zawodników, którzy rywalizowali w zespołach 3 osobowych. Deszcz, który się pojawił, nie stanął na przeszkodzie, aby zawody przeprowadzić do końca. Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Wspólna - Europa” i Śląski Klub Sportowy Carbon. Starosta Bernard Bednorz wręczył nagrody dla najlepszych, którymi okazali się:


1. Ewa Domanus, Maja Dyjecińska, Grzegorz Kurowski
2. Mariusz Giżycki, Adrian Latkowski, Grzegorz Mikłaszewicz
3. Krzysztof Adamek, Marcin Chmiel, Mariusz Dyjeciński
4. Christohe Antezak, Dawid Balinka, Urszula Mikłaszewicz


Wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w zawodach gratulujemy umiejętności nie tylko sportowych oraz radzenia sobie w warunkach deszczowej pogody.

Uczestnicy turnieju podczas rozgrywki Uczestnicy grający w buleZbiorowe zdjęcie uczestników turnieju Starosta Bieruńsko-Lędziński gratuluje zwycięzcom turnieju

do góry