• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Do zobaczenia za rok!

Do zobaczenia za rok!

21 Września 2022

Do ostatniej chwili drżeliśmy o pogodę. Choć prognozy straszyły rzęsistym deszczem, trafiliśmy na słoneczne okno pogodowe. Nie było może przesadnie ciepło, ale podczas dwóch godzin spędzonych nad zalewem dziećkowickim z całą pewnością nikt nie zmarzł. Tym bardziej, że na terenie gościnnego YC „Opty” czekały zabawy dla najmłodszych, rowery wodne i nagrody.

Nasza cykliczna impreza „Powiat na 5” odbywała się tradycyjnie podczas wakacji. Rodzinne rowerowe  wycieczki po powiecie to doskonała okazja, aby poznać jego najciekawsze zakątki, a przy okazji zdobyć nagrody w postaci powiatowych upominków. Każdy kto odwiedził, wiaty rowerowe w pięciu gminach powiatu i nadesłał potwierdzające to fotografie, mógł liczyć na kolarski niezbędnik, a w nim bidon, pompkę, klucz wielofunkcyjny i zestaw naprawczy do dętek. Dla najmłodszych przygotowaliśmy m.in. maskotki, kredki i dyski frisbee. Były także nagrody specjalne dla tych, którzy nadesłali rozwiązania naszych facebookowych zagadek.

Po dwóch pandemicznych latach, kiedy uczestnicy naszej letniej zabawy, odbierali nagrody w Starostwie Powiatowym w Bieruniu, postanowiliśmy przygotować choć skromny jej finisz i wręczyć rowerowe upominki w plenerze, przy jednej z najchętniej odwiedzanych wiat - wybór padł na tę stojącą u zaprzyjaźnionych żeglarzy z „Opty”, którzy bardzo chętnie nas wsparli.

Tego roku, listy uczestników „Powiatu na 5” wypełniły się niemal „od strzału” - wystarczył Wam jeden dzień. Zauważyliśmy, że po dwóch ostatnich nietypowych i trudnych latach, wszyscy byli bardzo spragnieni wszelkich wydarzeń towarzyskich, kulturalnych i sportowych. Stąd, ten rok traktujemy jako rozgrzewkę przed kolejnymi, planowanymi już na przyszły rok przedsięwzięciami.

Powiat na 5! Powiat na 5!

Powiat na 5! Powiat na 5!

Powiat na 5! Powiat na 5!

Powiat na 5! Powiat na 5!

 

do góry