• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Cieszyńska odsłona „Między wieżami”

Cieszyńska odsłona „Między wieżami”

21 Lipca 2023

W Galerii Ceglanej na parterze Domu Narodowego - Rynek 12, od 18 lipca do 4 sierpnia, można oglądać prace artystów z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Dzięki uprzejmości Cieszyńskiego Ośrodka Kultury i wsparciu wiceburmistrza miasta Przemysława Majora, doczekaliśmy się chwili, kiedy mogliśmy umieścić obrazy z naszego zeszłorocznego pleneru w prestiżowej cieszyńskiej galerii, która znajduje się w samym sercu miasta. Wystawie towarzyszy katalog z wybranymi pracami naszych twórców.

Na poplenerową ekspozycję składają się prace 27. autorek i autorów. Są to: Piotr Barucha, Sylwia Barucha, Gabriela Bierońska, Bogusława Bronkowska, Agnieszka Czerniak, Urszula Figiel, Katarzyna Gawlik, Sandra Gawlik, Bożena Gawlikowicz, Renata Gołdon-Kolny, Jan Jagoda, Amelia Kantor, Beata Kozioł, Mirosław Leszczyk, Józef Mandla, Jan Nowak, Anna Radwańska, Anna Maria Rusinek, Larysa Savchenko, Iwona Simka-Surma, Anna Strzelecka-Jasiewicz, Ewa Szymańska-Sułkowska, Marek Szymkowiak, Krystyna Ścierska, Jolanta Wawoczny, Agata Wojtala-Kubecka, Barbara Zientara-Chmiel.

Wakacje sprzyjają podróżom, gorąco zachęcamy do odwiedzenia Cieszyna oraz Galerii Ceglanej, znajdującej się w rynku na parterze kamienicy pod numerem 12, która otwarta jest od poniedziałku do piątku do godziny 18.00, a we czwartek do 15.30.      

plakat

Ekspozycja   Ekspozycja_1

do góry