• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych!

Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych!

7 Czerwca 2024

4 czerwca br. starosta bieruńsko-lędziński, Łukasz Odelga, oraz członek zarządu, Marek Spyra, spotkali się z dyrektorem katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Przemysławem Juszczykiem. Podczas spotkania omówiono realizowaną przez GDDKiA inwestycję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, możliwą dzięki rządowemu Programowi Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024. Celem rządowego Programu jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych.

W ramach realizowanej inwestycji wzdłuż wszystkich przejść dla pieszych na drodze krajowej DK44, biegnącej przez powiat bieruńsko-lędziński, zostaną wykonane prace polegające na budowie dedykowanego oświetlenia lub oświetlenia strefy przejściowej. Przeprowadzono już niezbędne prace brukarskie polegające na przebudowie dojść dla pieszych wraz z montażem specjalnej kostki „integracyjnej" na krawędziach chodników przy przejściach dla pieszych. W miejscach, gdzie zajdzie taka konieczność, zmodyfikowane zostanie oznakowanie. Planowany termin zakończenia prac to przełom czerwca i lipca br.

Dodatkowo podczas spotkania poruszono również kwestie ważnej dla mieszkańców powiatu inwestycji jaką jest budowa drogi szybkiego ruchu S1. Warto podkreślić, że inwestycja ta przyczyni się do wyprowadzenia ruchu tranzytowego z obszaru gmin powiatu, podniesienie komfort i bezpieczeństwo. Skróci się też czas dojazdu do Bielska-Białej, Cieszyna, Zwardonia oraz Aglomeracji Śląskiej.

Spotkanie przedstawicieli  Zarządu Powiatu z dyrektorem GDDKiA  Spotkanie Zarządu z dyrektorem GDDKiA

do góry