• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Apel do mieszkańców województwa śląskiego dotyczący (..)

Apel do mieszkańców województwa śląskiego dotyczący szczepień przeciwko COVID-19

27 Stycznia 2022

Na XL sesji Sejmiku w dniu 24 stycznia 2022 roku Radni przyjęli jednogłośnie uchwałę-apel zachęcający do szczepień. Radni zadeklarowali aktywność w propagowaniu szczepień w swoich powiatach i gminach.

Pełna treść Apelu poniżej:

Wobec nasilania się pandemii COVID-19 w całym kraju, codziennie tysięcy zachorowań i setek zgonów z tego powodu oraz narastającego przeciążenia systemu ochrony zdrowia, my Radni Województwa Śląskiego apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko COVID-19, aby bezzwłocznie to uczynili. 

Szczepienia są naukowo potwierdzonym, najlepszym i bezpiecznym sposobem zapobiegania ciężkiemu przebiegowi COVID-19 oraz hospitalizacjom i zgonom z tego powodu. 

Wobec narastania odsetka zakażeń szczególnie zakaźnym wariantem Omikron, apelujemy również do wszystkich już zaszczepionych dwoma dawkami o przyjęcie dawki przypominającej szczepionki, kiedy tylko będzie to ze względów medycznych wskazane, co jest niezbędne dla jak najlepszej ochrony przed  tym wariantem koronawirusa. 

Jan Kawulok Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego 

Apel do mieszkańców województwa śląskiego Uchwała Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie przyjęcia apelu

 

do góry