• ul. św. Kingi 1
    43-155 Bieruń
    +48 32 226 91 00
  • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
    Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
    Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/AKTYWNY LISTOPAD

AKTYWNY LISTOPAD

6 Grudnia 2022

Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  w bibliotece Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu dobiega końca. Listopadowe projekty realizowano w oparciu o artystyczny wizerunek biblioteki. Klasy trzecie wzięły udział w konkursie  papieroplastyki pod hasłem „Drugie życie starych książek”. Zainteresowanie było duże czego dowodem jest wystawa wszystkich zgłoszonych prac. Można ją podziwiać w bibliotece do końca roku.

Drugi projekt skierowany był do klas gastronomicznych i miał  na celu połączenie walorów użytkowych (zapachowych i smakowych) z walorami intelektualnymi. Uczniowie przygotowali pierniczki świąteczne ozdobione tytułami książek, które zakupiono w ramach projektu.  Efekty pracy młodzieży  wyeksponowano  w naszej książnicy.

Klasy technikum reklamy przygotowały sondę czytelniczą „Co ja czytam” oraz zabawny filmik promujący nabytki „Nowości same wpadają do ręki”. Wszyscy uczniowie biorący udział w naszych konkursach i akcjach zostali nagrodzeni - oczywiście książkami. Projekt finalizujemy, ale już przygotowujemy nowy wniosek dla szkoły branżowej na następny rok.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 książki

 Uczniowie szkoły z książkami Książki w pudełku świątecnie udekorowanym

Pierniczki z tytułami książek Uczennice szkoły z książkami

do góry