• ul. św. Kingi 1
  43-155 Bieruń
  +48 32 226 91 00
 • Godziny pracy: Poniedziałek: 7:30 - 17:00
  Wtorek - Czwartek: 7:30 - 15:30
  Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/"A gdyby tak rzucić to wszystko i..."

"A gdyby tak rzucić to wszystko i..."

22 Maja 2023

20. maja br. odbyły się kolejne warsztaty dla plastyków z cyklu „Otwarty horyzont”. Tegoroczne spotkanie warsztatowe poświęcone było malarstwu w technice akrylowej, olejnej bądź własnej.

Warsztaty prowadził profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Michał Minor,  laureat licznych nagród i wyróżnień m.in. Stypendium Ministra Kultury i Sztuki, Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego, Nagrody specjalnej na Biennale Plakatu Studenckiego, Nagrody Jury na XXII Festiwalu Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Uprawia głównie malarstwo, rysunek i grafikę warsztatową. Projektuje plakaty. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Profesor na wstępie wprowadził uczestników w tematykę spotkania. W trakcie warsztatów służył radą, wspierał uczestników w zakresie doboru tematyki prac, kolorystyki. Dawał wskazówki odnośnie technik malarskich, sposobu prowadzenia pędzla w celu uzyskania określonych efektów, światłocieni, transparentności. Dzielił się swoja wiedzą i doświadczeniem.

W tegorocznej edycji warsztatów uczestniczyło osiemnaście osób, które zmagało się z jednym z trzech tematów zadanych przez prowadzącego:

 • „Moja droga do wolności”
 • „Szczęśliwy zbieg okoliczności”
 • „A gdyby tak rzucić to wszystko i…”

Warsztaty tradycyjnie zorganizował Wydział Promocji, Kultury i Sportu. Odbyły się w Centrum Usług Społecznych Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego w Lędzinach, za co bardzo  dziękujemy w imieniu artystów i organizatorów.

Tegoroczne warsztaty z cyklu „Otwarty horyzont” zwieńczy wystawa, prezentująca plon spotkania, którą jesienią zaprezentujemy w Galerii Starostwa Powiatowego w Bieruniu.

 

Otwarty Horyzont 20.05.2023 r

do góry