Poznaj wybitnych Absolwentów XXI wieku! Wśród nich Kowalczyk, Gawlik, Stachursky i Botor

Poszukiwania kandydatów do tytułu Absolwenta XXI wieku zakończyły się sukcesem. Wśród nominowanych udało się zgromadzić ponad sto osób, które teraz zawalczą o to miano w sześciu kategoriach. Na drodze głosowania wyłonimy osoby z dziedziny sportu, kultury, biznesu, sztuki, samorządu i polityki oraz działacza społecznego.

Wśród osób nominowanych w Plebiscycie nie mogło zabraknąć takich osobistości jak wielokrotna zdobywczyni medali na Mistrzostwach Świata i Olimpiadzie w biegach narciarskich – Justyny Kowalczyk, podróżnika Grzegorza Gawlika czy piosenkarza Jacka Stachurskiego. Ponadto w zestawieniu znajdują się takie osobistości jak ratownik podczas tegorocznej akcji na Nanga Parbat – Jarosław Botor, akordeonista i zwycięzca drugiej edycji polskiego programu „Mam Talent” – Marcin Wyrostek czy projektant samochodów marki Audi – Kamil Labanowicz. Oczywiście to tylko namiastka talentów, z jakich województwo śląskie może być dumne. Pełną listę kandydatów można znaleźć na stronie: https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista.    

Choć każdy z kandydatów do tytułu Absolwenta XXI wieku może poszczycić się innymi osiągnięciami, to wszystkich ich łączy jedno – są absolwentami śląskich uczelni i szkół wyższych. To powód do dumy, dlatego właśnie placówki te zdecydowały się objąć swoim patronatem Plebiscyt. Uczyniły to m.in. Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, ale też kilkanaście innych.

Oddając głos - pomagasz

Poza tym, że wydarzenie jest idealnym sposobem na promocję szkolnictwa wyższego w regionie, to jest także okazją do pomocy. Wydarzeniu towarzyszy bowiem chlubny cel. Organizator wydarzenia, czyli portal https://www.aplikuj.pl/  postanowił za każdy oddany głos, przekazać złotówkę na rzecz Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej.

Organizacja ta zajmuje się pomocą na rzecz dzieci i młodzieży borykających się z niepełnosprawnościami, a także nierównościami społecznymi. Podopieczni dzięki zgromadzonym środkom, będą mogli uczestniczyć w organizowanych przez Fundację wydarzeniach, zajęciach terapeutycznych, a także otrzymać pomoc materialną, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Tym samym, oddając swój głos na faworyta, przyczyniasz się do rozwoju dzieci i młodzieży, które są lub będą pod skrzydłami Fundacji.

Głosowanie internetowe trwa od 1 października do 30 listopada. Po tym czasie odbędzie się zliczenie głosów, na podstawie czego wyłonieni zostaną Laureaci. Uroczyste ogłoszenie wyników, wraz z wręczeniem upominkowych dyplomów i statuetek, odbędzie się 10 grudnia. Zakończeniem Plebiscytu Absolwent XXI wieku będzie wydanie książki, w której opisane zostaną sylwetki wybitnych absolwentów uczelni z województwa śląskiego, ich fotografie, osiągnięcia oraz wywiady.

Więcej informacji o Plebiscycie znajdziesz na stronie: https://www.aplikuj.pl/absolwent.

300x250-alt.jpg

absolwentXXIwieku.jpg