Od 1 października w Galerii Starostwa Powiatowego w Bieruniu prezentujemy nową wystawę. Tym razem Bieruński Fotoklub Pozytyw ukazuje powiat na fotografiach wykonanych o każdej porze roku. Warto wspomnieć, że grupa rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku, więc obchodzi w tym roku osiemnaste urodziny.

Pomysłodawcą i założycielem fotoklubu jest Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, która początkowo prowadziła zajęcia fotograficzne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wraz z rosnącym zainteresowaniem fotoklub poszerzył swą działalność w sektorze medialnym i internetowym. Założono grupę internetową, która dzięki zaangażowaniu A. Wyderki-Dyjecińskiej obecnie skupia ponad 350 pasjonatów fotografii z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Jego szeroka działalność fotograficzna jest widoczna w Bieruniu, powiecie bieruńsko-lędzińskim i nawet w województwie śląskim, a to za sprawą wielu konkursów i wystaw fotograficznych, jak i projektów europejskich, których Fotoklub był współorganizatorem. Członkowie fotoklubu to osoby szczególnie wrażliwe na piękno otaczającego nas świata oraz wyjątkowo utalentowane fotograficznie. Ich uznane fotografie niejednokrotnie nagradzano w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, jak i ozdobiły różnorodne wydawnictwa książkowe.

Można śmiało stwierdzić, iż to współna pasja stworzyła "Bieruński Fotoklub Pozytyw". Bo przecież najważniejsze w życiu to mieć pasje. I ludzi, z którymi możesz je dzielić - mówi A. Wyderka-Dyjecińska.

Autorzy prac: Sławomir Bielak, Grażyna Cyganik, Janina Duda, Martyna Horst, Łukasz Kincer, Elżbieta Kuczek, Marzena Łyczkowska, Iwona Marek, Adam Mamok, Józef Pacwa, Agnieszka Panek, Renata Pikuła, Mateusz Stęchły, Patrycja Śliwka, Radosław Wojnar.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

 www plakat.jpg  ulotka.pozytyw.c11.jpg  www1.jpg www2.jpg  www3.jpg 
www4.jpg  www5.jpg   www6.jpg  www7.jpg  www8.jpg
 www9.jpg  www10.jpg  www11.jpg  www12.jpg  www13.jpg
         

Zdjęcia: Marzena Orzeł


Kalendarium

CZERWIEC 2019

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30